close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 maja 2017

  Dnia 10 maja 2017 r., w Konsulacie Generalnym RP w Ostrawie, odbyła się oficjalna recepcja z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania pani Ambasador Grażyny Bernatowicz, w związku z zakończeniem jej misji na stanowisku Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej.

  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Polaków mieszkających na Zaolziu. Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie, Janusz Bilski, w trakcie recepcji, wręczył nagrodę Srebrnych Spinek, pani Magdalenie Ćmiel, za książkę  "Tożsamość dwóch pokoleń Zaolziaków w wywiadach biograficznych". Aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego zapewnili oprawę artystyczną recepcji.

  11 maja 2017 r., w Gimnazjum z polskim językiem nauczania w Czeskim Cieszynie, im. J. Słowackiego, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej - Grażyna Bernatowicz, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie - J. Bilski oraz Dyrektor Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego – B. Kokotek, przeczytali gimnazjalistom fragment powieści Josepha Conrada „Lord Jim”. Ponadto, w związku z obchodami roku Josepha Conrada, KG RP w Ostrawie wygłosił wykład nt. polskiego pisarza.  

  2 (2)
  2 (1)
  4 (2)
  4 (1)
  5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: